Ντόρτμουντ – PSV LIVE! Ροή αγώνων Champions League, πιο πρόσφατες ενημερώσεις για γκολ εάν σκοράρει ο Sancho

By | March 14, 2024

Μπορούσια Ντόρτμουντ – PSV LIVE!

Οι τελικοί προημιτελικοί του Champions League θα ανακοινωθούν απόψε και είναι σε καλή κατάσταση μετά την ισοπαλία 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων στο Άμστερνταμ τον περασμένο μήνα. Ο Donyell Malen άνοιξε το σκορ απέναντι στην πρώην ομάδα του πριν το πέναλτι του Luuk de Jong στο δεύτερο ημίχρονο εξασφαλίσει τον καθοριστικό βαθμό.

Η Ντόρτμουντ μπορεί να μην είναι η πιο πειστική ομάδα αυτή τη σεζόν, αλλά έχει ένα αξιοπρεπές ρεκόρ στην έδρα της στην Ευρώπη και είναι αήττητη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, αλλά η ομάδα του Peter Bosz είναι πάντα γεμάτη αυτοπεποίθηση παρόλο που δεν εκπροσωπείται καλά στην ήπειρο. Η PSV ήταν χωρίς νίκη σε 16 ταξίδια στη Γερμανία, συμπεριλαμβανομένων 13 ήττων.

Οι Ολλανδοί ελπίζουν ότι ο Johan Bakayoko είναι ικανός για επίθεση, ενώ η Dortmund θα έχει διαθέσιμο τον Felix Nmecha από την αρχή. Δύο από τους Jadon Sancho, Marco Reus, Julian Brandt και Karim Adeyemi θα είναι στην κορυφή μαζί με τον Hirving Lozano και τον πρώτο σκόρερ De Jong. Παρακολουθήστε το παιχνίδι LIVE παρακάτω με το αποκλειστικό μας blog αγώνα.

Τελευταίες ενημερώσεις από Μπορούσια Ντόρτμουντ vs PSV

Πλήρης απασχόληση

9:54 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

97 λεπτά: …αυτό είναι επίσημο!

ΣΤΟΧΟΣ!

9:53 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

96 λεπτά: Αυτό είναι πραγματικά! Ο Reus το ολοκληρώνει στα τελευταία δευτερόλεπτα!

9:51 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

95 λεπτά: Lozano με εβδομαδιαία παράσταση απευθείας στο Kobel. Αυτό είναι?

94 λεπτά: Ο Sabitzer κερδίζει ένα πλάγιο στα βαθιά στο ημίχρονο της PSV. Δεν θα ειναι για πολυ.

9:48 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

92 λεπτά: Ο Τεζέ σουτάρει μισό βολέ από την άκρη του πέναλτι, αλλά αναπηδά λίγα μέτρα πλάτος.

9:47 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

91 λεπτά: Προστέθηκαν πέντε λεπτά.

90 λεπτά: Το Nmecha έχει επίσης κρατηθεί.

88 λεπτά: Ο Σουλέ δέχθηκε την πρώτη κίτρινη κάρτα του αγώνα μετά από απερίσκεπτο φάουλ.

9:44 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

87 λεπτά: Ο Μπαμπάντι αντικαθιστά τον Μάουρο Τζούνιορ.

ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

9:43 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

85 λεπτά: Ο Ντε Γιονγκ απέτυχε ξανά, αυτή τη φορά στο κοντινό δοκάρι, και γύρισε για να σουτάρει στο τέρμα, αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε μεγάλος.

9:40 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

83 λεπτά: Ο Πέπι αντικαθιστά τον Βέερμαν.

ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

9:38 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

80 λεπτά: Ο Λοζάνο βρίσκεται σε άλλη μια εξαιρετική θέση, αλλά προχωρά πριν σηκωθεί η σημαία του οφσάιντ.

ΟΧΙ ΓΚΟΛ!

9:36 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

77 λεπτά: Ο Fullkrug πιστεύει ότι αποφάσισε την ισοπαλία, αλλά το VAR έχει άλλες ιδέες από το τελείωμα του Μόνο οφσάιντ.

9:32 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

75 λεπτά: Ο Ρόις αντικαθιστά τον Σάντσο.

74 λεπτά: Ωχ Ώχ. Ο Σάντσο μοιάζει να έχει τέντωμα του οπίσθιου μηριαίου. Το παιχνίδι του πρέπει σίγουρα να τελειώσει.

9:30 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

71 λεπτά: Η ζωγραφική αντικαταστάθηκε από τον Adeyemi.

9:27 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

70 λεπτά: Ω, Ντε Γιονγκ! Φέρεται στην περιοχή του πέναλτι με μια όμορφη σέντρα, αλλά μπορεί μόνο με κεφαλιά να περάσει το τέρμα.

Η PSV εξαντλείται από ευκαιρίες.

9:26 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

68 λεπτά: Ο Λοζάνο είναι τόσο ζωντανός! Αν η PSV θέλει να πετύχει κάτι, αυτό θα γίνει μέσω αυτού.

9:22 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

64 λεπτά: Προειδοποίηση για την PSV, γιατί ο Μπενίτεθ κάνει μεγάλη προσπάθεια να αποτρέψει την κεφαλιά του Φούλκρουγκ.

9:21 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

63 λεπτά: Η PSV και ο Lozano μας πιέζουν πραγματικά. Ο αναπληρωματικός δοκιμάζει πρώτα την τύχη του από μια στενή γωνία πριν αναλάβει ως πάροχος για τον Nmecha, αλλά αποτυγχάνει στο κοντινό δοκάρι.

9:16 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

58 λεπτά: Ο Nmecha αντικαθιστά τον Brandt.

ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ!

9:12 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

53 λεπτά: Ο Λοζάνο χτυπά στο δοκάρι με σουτ από την άκρη του πέναλτι!

Τόσο δυστυχισμένος.

9:07 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

49 λεπτά: ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για την Ντόρτμουντ καθώς ο Μάλεν πιάνει την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι, γυρίζει και σουτάρει χαμηλά προς τη γωνία, αλλά το σουτ χτυπάει εύκολα σε έναν αμυντικό και είναι πολύ πιο εύκολο για τον Μπενίτεθ στην εστία.

Δεύτερο ημίχρονο!

9:02 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

46 λεπτά: Ο Λοζάνο παίζει για την Τιλ στην PSV.

Φαίνεται πως θα υπάρξουν κάποιες αλλαγές στο ημίχρονο.

8:57 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Το γκολ του Σάντσο κάνει τη διαφορά. Πριν από την ανάπαυλα φαινόταν ότι η Ντόρτμουντ θα έβαζε άλλο ένα γκολ, αλλά η PSV τερμάτισε πιο δυνατή στο τέλος.

Ημίχρονο!

8:47 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

46 λεπτά: Εκεί είναι! Αυτή η ισοπαλία απέχει πολύ από το να τελειώσει.

8:46 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

44 λεπτά: Προστέθηκε ένα λεπτό.

8:45 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

41 λεπτά: Ο Boscagli έχει μια ποπ από απόσταση μετά από μερικές προκλήσεις, αλλά είναι πολύ ψηλά και πολύ φαρδύ.

20:41 , Άλεξ Γιανγκ

38 λεπτά: Το PSV αρχίζει να γυρίζει τη βίδα. Μπορούν να σκοράρουν πριν το ημίχρονο;

8:35 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

33 λεπτά: Καλύτερα από την PSV και τον Τιλ, που κάνει ένα πανέξυπνο πρώτο άγγιγμα περίπου 25 μέτρα από την εστία και σουτάρει την μπάλα… αλλά το σουτ αποκρούεται καλά στα αριστερά του τερματοφύλακα.

20:28 , Άλεξ Γιανγκ

28 λεπτά: Από την άλλη πλευρά, ο Dest προσπαθεί να κάνει αυτό που ο Malen δεν μπόρεσε… και σουτάρει από πάνω του από παρόμοια θέση.

26 λεπτά: Τόσο κοντά στο δευτερόλεπτο για την Ντόρτμουντ όταν ο Μάλεν εντοπίστηκε με μια όμορφη σέντρα στη δεξιά γωνία. Ένα άγγιγμα για να ελέγξετε και ένα άλλο για να σπρώξετε την μπάλα πέρα ​​από το μακρινό δοκάρι.

8:20 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

19 λεπτά: Η PSV δυσκολεύεται πραγματικά να επιβληθεί στο παιχνίδι, σχεδόν είναι θέμα πότε και όχι αν η Ντόρτμουντ θα σκοράρει άλλο γκολ.

8:16 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

15 λεπτά: Το πρώτο ημίχρονο κοιτάξτε το γκολ της Ντόρτμουντ για την PSV, καθώς ο Τίλμαν γυρίζει στην περιοχή του πέναλτι με τη μπάλα, αλλά δεν μπορεί να την έχει υπό έλεγχο και οι γηπεδούχοι μπορούν να απομακρύνουν.

20:13 , Άλεξ Γιανγκ

12 λεπτά: Με μισόλογα ζητάει πέναλτι για την Ντόρτμουντ καθώς ο Μάλεν πέφτει στο έδαφος στην περιοχή του πέναλτι. Οι επαναλήψεις υποδηλώνουν ότι είχε κοπεί… αλλά το VAR το ξεκαθάρισε.

Φαινόταν ότι οι γηπεδούχοι είχαν μια υπόθεση εκεί.

20:12 , Άλεξ Γιανγκ

10 λεπτά: Αυτός ο διαιτητής! Για άλλη μια φορά στέκεται εμπόδιο σε επίθεση της Ντόρτμουντ! Αυτή τη φορά όμως δεν αναλαμβάνει ευθύνες, πετώντας τα χέρια στον αέρα και σηκώνοντας τους ώμους του.

20:11 , Άλεξ Γιανγκ

8 λεπτά: Οι παίκτες της Ντόρτμουντ είναι θυμωμένοι όταν ο διαιτητής παρεμποδίζει κατά λάθος μια αντεπίθεση. Για να είμαστε δίκαιοι, ο διαιτητής δείχνει πιο ενοχλημένος.

8:09 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

5 λεπτά: Η Ντόρτμουντ επωφελείται από ένα γρήγορο ξεκίνημα. Η PSV δύσκολα θα μπορούσε να συμβιβαστεί με αυτό.

ΣΤΟΧΟΣ!

8:04 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

3 λεπτά: Ο Σάντσο βρίσκει το κενό από την άκρη του πέναλτι και σουτάρει χαμηλό σουτ στο αριστερό δοκάρι! Ερωτηματικά για τον τερματοφύλακα ίσως.

Το τέλειο ξεκίνημα για την Ντόρτμουντ.

8:03 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

2 λεπτά: Εκπληκτική απόκρουση από την προσπάθεια του Μάατσεν από την άμυνα που ανάγκασε τον Μπενίτεθ να σταματήσει στο κοντινό του δοκάρι.

Αρχίζουν!

8:01 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

1 λεπτό: Ορίστε!

19:57 , Άλεξ Γιανγκ

Έρχονται οι ομάδες.

7:48 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Η Ντόρτμουντ είναι αήττητη στα οκτώ τελευταία εντός έδρας ευρωπαϊκά παιχνίδια της, ενώ η PSV είναι χωρίς νίκη σε 16 ταξίδια στη Γερμανία, συμπεριλαμβανομένων 13 ήττων. Έχουν ελπίδες οι Ολλανδοί; Μερικοί άνθρωποι σίγουρα θα θέλουν να εκπλήξουν τους πρώην εργοδότες τους.

(AFP μέσω Getty Images)

19:33 , Άλεξ Γιανγκ

Λίγο λιγότερο από μισή ώρα μέχρι την έναρξη.

(Getty Images)    (Getty Images)

(Getty Images)

19:23 , Άλεξ Γιανγκ

Αυτός ο τύπος θέλει να φτάσει στα προημιτελικά του Champions League για πρώτη φορά από τότε που πήγε στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο προπονητής της PSV, Peter Bosz

19:14 , Άλεξ Γιανγκ

«Γνωρίζω εκ πείρας ότι μπορεί να γίνει πολύ δυνατό. Η ατμόσφαιρα για την Ντόρτμουντ θα είναι πολύ καλή στην αρχή».

«Αλλά αν παίξουμε το καλύτερο μας ποδόσφαιρο, ίσως τα πράγματα να ηρεμήσουν λίγο. Αυτό εξαρτάται από εμάς.”

Ολόκληρα νέα της ομάδας

7:04 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Dortmund XI: Kobel, Sule, Can, Hummels, Maatsen, Ozcan, Sabitzer, Malen, Brandt, Sancho, Fullkrug

Subs: Meyer, Lotka, Bensebaini, Nmecha, Reus, Duranville, Wolf, Moukoko, Adeyemi, Watjen, Bynoe-Gittens

PSV XI: Benitez, Teze, Schouten, Boscagli, Dest, Veerman, Mauro, Til, Bakayoko, De Jong, Tillman

Subs: Drommel, Waterman, Sambo, Obispo, Ramalho, Bella-Kotchap, Pepi, Babadi, Lozano, Van Aanholt, Land, Ledezma

18:28 , Άλεξ Γιανγκ

«Είναι σημαντικό να εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία μας για να προκριθούμε στους τελευταίους οκτώ του Champions League».

«Πρέπει να αλλάξουμε την κεντρική μας άμυνα. Ο Mats Hummels έχει καλές πιθανότητες να ξεκινήσει».

«Πάμε στο παιχνίδι με καλό συναίσθημα. Το αξίζαμε χάρη στη θέση μας στο πρώτο σκέλος. Θα είναι μια υπέροχη βραδιά με τους θαυμαστές μας και ανυπομονούμε».

Τρέχουσες πιθανότητες

6:08 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Αυτό λένε οι στοιχηματιστές. Ο οικοδεσπότης είναι το φαβορί, αλλά δεν έχει πολλά.

Προκρίνεται η Μπορούσια Ντόρτμουντ: 4/7

Η PSV προκρίνεται: 8.11

Οι πιθανότητες υπόκεινται σε αλλαγές.

κεφάλι με κεφάλι

6:00 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Αυτή η ισοπαλία είναι το πρώτο τους ανταγωνιστικό παιχνίδι από τη φάση των ομίλων 2002/03, στην οποία ο Arnold Bruggink σκόραρε και εξασφάλισε την ισοπαλία της PSV στη Γερμανία.

Νίκες της Μπορούσια Ντόρτμουντ: 1

Νίκες PSV: 0

Ισοπαλίες: 2

Πρόβλεψη Μπορούσια Ντόρτμουντ – PSV

17:54 , Άλεξ Γιανγκ

Η εντυπωσιακή πορεία της Μπορούσια στο Τσάμπιονς Λιγκ φαίνεται ότι θα συνεχιστεί αν μπορέσει να συνεχίσει τα πράγματα απέναντι σε μια ομάδα της PSV που θα μπορούσε να της δημιουργήσει προβλήματα.

Η Ντόρτμουντ κερδίζει 1-0.

Νέα της ομάδας

5:45 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Ο Γκρέγκορ Κόμπελ επέστρεψε ανάμεσα στα ραβδιά για την Ντόρτμουντ το Σαββατοκύριακο, μαζί με τον Φέλιξ Νμέτσα, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στη Βρέμη.

Ο Ramy Bensebaini ελπίζει να αντικαταστήσει τον Ian Maatsen στο αριστερό μπακ, ενώ οι Sebastien Haller και Samuel Bamba είναι τραυματίες.

Ο Joey Veerman και ο Noa Lang αναμένεται να χάσουν την PSV.

Ο Γιόχαν Μπακαγιόκο διανύει μια καλή σεζόν και αναμένεται να επιστρέψει μετά από ένα διάλειμμα από την αρχική ενδεκάδα για τη νίκη της Παρασκευής κόντρα στους Go Ahead Eagles.

Πού να παρακολουθήσετε Μπορούσια Ντόρτμουντ εναντίον PSV

5:37 μ.μ , Άλεξ Γιανγκ

Τηλεοπτικό κανάλι: Στο Ηνωμένο Βασίλειο, το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά στο TNT Sports 2, με κάλυψη από τις 7:30 μ.μ.

Ζωντανή μετάδοση: Οι συνδρομητές μπορούν επίσης να παρακολουθήσουν ζωντανά τον διαγωνισμό μέσω της εφαρμογής και του ιστότοπου Discovery+.

καλως ΗΡΘΑΤΕ

17:30 , Άλεξ Γιανγκ

Καλησπέρα και καλώς ήρθατε στη LIVE κάλυψη της Standard για τον δεύτερο αγώνα της φάσης των 16 του Champions League μεταξύ Ντόρτμουντ και PSV.

Το σκορ είναι 1-1 μετά το πρώτο ματς, οπότε όλα είναι στη γραμμή στη Γερμανία απόψε.

Η έναρξη είναι στις 20:00, οπότε μείνετε μαζί μας.